I min familj har vi sedan ett par år tillbaka bestämt att inte ge julklappar till varandra längre utan bara träffas, umgås och äta god mat utan klapphets. Jätteskönt tycker jag!
Jag och Andreas ger julklappar till varandra ändå (därav bilden ovan ;)) och i år hade vi bestämt oss för att begränsa oss till ett särskilt belopp (och spara pengarna till en weekendresa istället). Mina paket var fyllda med bra-att-ha-ridgrejer som jag troligtvis inte skulle lägga pengar på själv (perfekt julklapp med andra ord).
Två par ”vanliga”/tunnare knästrumpor och ett par superfina tjocka vinterstrumpor. Handskarna från Roeckl verkar väldigt fancy-schmancy! Någon som har likadana, är de bra?
Kom tomten till er igår? Med ridgrejer eller annat?
Härligt! Kram på dig!
GillaGilla
Tips! Nu har jag dragit igång en ny omgång av veckans blogg! Var gärna med du också:)
GillaGilla
Vad bra med ridgrejer 😀
sv:Han är en sådan ras som är krullig 🙂 American curly heter rasen. Jag hade aldrig sett en sådan häst innan jag som till detta stallet. Men de är inte jättevanliga i Sverige ännu 🙂
GillaGilla
Roeckl-handskarna är supersköna, du kommer inte vilja ha några andra när du väl provat 🙂 Använder alltid dem om det inte regnar mycket, då blir det halt i kombination med lädertyglar!
GillaGilla